Kalendarz dla alergików – jakie objawy występują wiosną?
Trzeba podkreślić, że alergia to dość uciążliwa choroba. Warto wiedzieć, że do najbardziej powszechnych objawów należą między innymi duszność, wodnisty katar, łzawienie, pieczenie, palenie oczu czy wysypka itp. Na szczęście obecnie medycyna jest bardzo rozwinięta. To oznacza, że skutecznie można sobie radzić z tymi objawami. Należy jednak stosować się do zaleceń lekarza. Jakie są to wskazówki? Co w tym wszystkim znaczy kalendarz dla alergików? O tym wszystkim dowiecie się czytając dzisiejszy wpis.
Należy podkreślić, że wizyta u fachowca jest niezbędna. Alergolog przeprowadza wywiad medyczny. Dokładnie dopytuje się pacjenta o jego objawy i stawia wstępną diagnozę. Nakazuje też wykonanie testów skórnych oraz z krwi. Dzięki temu można dowiedzieć się, które alergeny powodują alergie – jeśli taka choroba w ogóle występuje. Należy doskonale zdawać sobie sprawę z tego faktu. Kalendarz dla alergików wtedy jest bardzo przydatny. Zawiera on bowiem informacje o stężeniu poszczególnych alergenów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posortować informacje pod względem stopnia natężenia, miejsca występowania konkretnych elementów oraz miesiąców występowania itp. Jest to bowiem naprawdę bardzo istotna kwestia. Trzeba podkreślić, że nie brakuje osób, które mają problemy właśnie wiosną. Co mówi na to wszystko kalendarz dla alergików? Na pewno trzeba podkreślić, że w pierwszych miesiącach roku kalendarzowego szczególnie ciężko mają osoby, które są uczulone na alergeny pyłków drzew i traw. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić, które konkretnie są to alergeny. Jeśli chodzi o alergię na pyłki roślin, to wyróżniamy takie czynniki uczulające i wywołujące reakcję alergiczną, jak na przykład pyłki leszczyny, dębu, topoli, bylicy, komosy, ambrozji czy olchy itp.
Jak sobie skutecznie pomóc? Kalendarz dla alergików jest bardzo przydatny. Trzeba bowiem na samym początku dowiedzieć się, kiedy występuje – i w jakiej dawce – stężenie konkretnego alergenu. Trzeba podkreślić, że pacjenci muszą przede wszystkim unikać kontaktu z alergenami. W związku z tym osoby wrażliwe na konkretne elementy muszą jak najrzadziej wychodzić poza dom czy swoje mieszkanie. Oczywiście, nie jest to takie łatwe. Jeśli jednak macie taką możliwość, to warto więcej czasu spędzać w domu, żeby ograniczyć objawy. Poza tym trzeba koniecznie unikać miejsc, gdzie występuje konkretny alergen. Jeśli na przykład macie uczulenie na pyłki brzozy, to należy chodzić do szkoły, pracy itp. ale taką drogą, która nie będzie miała żadnego związku z tymi roślinami. Warto doskonale zdawać sobie sprawę z tego faktu. To jednak nie wszystko. Warto wiedzieć, że bardzo pomocne są też leki antyhistaminowe dostępne bez recepty. Przykładem jest Zyrtec UCB. Zresztą lekarze często tak czy owak też go zapisują, ponieważ wiedzą, że jest to medykament skuteczny i naprawdę dobrze przyswajalny przez organizm. Nie wolno o tym fakcie pod żadnym pozorem zapominać – dzięki temu objawy będą mniejsze albo zerowe.
Kalendarz alergika możesz bez trudu znaleźć w internecie, na przykład na stronie: https://zyrtec.pl/kalendarz-pylenia/
Podobnie też wiele informacji możesz znaleźć na ten temat na przykład tu: http://www.top100.com.pl/2018/06/26/kalendarz-pylenia-pomocny-dla-alergikow/