Na jaki obóz w 2019 warto wysłać dziecko?

Turystyka

Na jaki obóz warto wysłać dziecko? Obecnie organizatorzy turystyki oferują bardzo dużo obozów tematycznych. Dostępne są obozy sportowe, obozy artystyczne, obozy militarne, obozy survivalowe, obozy rekreacyjne, obozy fantastyki, obozy wodne i wiele więcej. Każde dziecko czy nastolatek znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Obozy organizowane w Polsce odbywają się głównie nad morzem, nad jeziorami oraz w górach.

Coraz popularniejsze stają się obozy rekreacyjne zwłaszcza wśród młodzieży. Obóz rekreacyjny łączy wypoczynek z przyjemną aktywnością. Wakacje oraz ferie to czas odpoczynku dzieci i młodzieży od szkoły i wiążących się z nią obowiązków. Nie każde dziecko będzie miało ochotę pojechać na obóz językowy czy też obóz programowania podczas których będzie miało sporą styczność z nauką. Obóz o bogatym programie animacyjnym będzie zdecydowanie bardziej kuszący. Na obozie rekreacyjnym obozowicze spędzają dużo czasu na integracji, wspólnych rozmowach, zabawach, rozgrywkach, grupowych wycieczkach, spacerach, kąpielach w jeziorze lub morzu. Nie ma mowy o nudzie na takim obozie.

Obóz survivalowy nazywany także obozem przetrwania od wielu lat jest hitem sprzedażowym. Oferty są kierowany do dzieci, a także młodzieży. Oczywiście ich program różni się od siebie, jednak idea jest taka sama. Chodzi o gromadzenia wiedzy oraz umiejętności, które są niezbędne do przeżycia w warunkach ekstremalnych. Na obozie survivalowym obozowicze uczą się między innymi terenoznawstwa, pierwszej pomocy, budowy schronienia oraz narzędzi typu wędka czy też tratwa, a także jak rozpalać ogień. Młodzież często podczas obozu przetrwania ma również zorganizowany nocleg w lesie, po to aby jak najlepiej wczuć się w sytuację. Jest to zawsze ekscytujące dla uczestników. Obóz survivalowy w przyjemny sposób uczy bardzo wartościowych rzeczy, które mogą się przydać w każdej sytuacji.

Kolejnym popularnym obozem jest obóz taneczny. Wybierany głównie przez dziewczyny, jednak liczba chętnych chłopców z roku na rok jest większa. Obozy taneczne organizowane są dla dzieci i młodzieży.

Większość ofert ma program ogólny czyli taki, który łączy różne rodzaje tańców np. taniec nowoczesny, taniec towarzyski oraz taniec latynoamerykański. Dostępne są jednak i takie, które skupiają się na jednym rodzaju tańca np. obóz baletowy lub obóz tańca nowoczesnego. Oferta jest tak szeroka, że czy to początkujące czy już zaawansowane w tańcu dziecko wybierze dla siebie ciekawą ofertę.

Wszystkie wyżej opisane obozy czyli obóz rekreacyjny, obóz survivalowy oraz obóz taneczny mają na celu zapewnić dzieciom oraz młodzieży moc wrażeń. Poza programem tematycznym organizowane są ogniska, dyskoteki, wspólne oglądanie filmów, gry terenowe, kolonijne rozgrywki, konkursy i wiele więcej. Wszystko to po to aby integrować uczestników i zapewniać im mnóstwo radości. Program jest zawsze tak skonstruowany, że nawet część wypoczynkowa jest bardzo atrakcyjna. Ważne dla każdego organizatora obozów dla dzieci i młodzieży jest to, aby obozowicze w jak najlepszy sposób wspominali swój kolonijny wyjazd.

Sprawdź link: https://www.kogis.pl/obozy