strona internetowa

Co trzeba umieć by tworzyć strony www?

Reklama i Marketing

strona internetowa

Pisanie stron internetowych może być bardzo dochodowym biznesem. Dlatego też wielu ludzi próbuje dzisiaj nauczyć się to robić. Postanowiliśmy w dzisiejszym poradniku zawrzeć pewne instrukcje dla uczących się języków skryptowych wymaganych do pisania stron, a także podpowiemy jak założyć swój własny biznes z tym związany. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem

Na pewno zacząć należałoby od kilku istotnych kwestii. Trzeba wiedzieć, że strony jako takie są pisane w języku HTML. Przeglądarka internetowa otrzymuje taki właśnie kod źródłowy z serwera, następnie to jest interpretowane przez program i wyświetlane nam w taki sposób, który jest strawny dla ludzkiego oka. Tak więc na samym początku trzeba koniecznie nauczyć się HTML-a, dopiero później myśleć o innych kwestiach. Na pewno trzeba także znać język stylów CSS, który jest swoistym dodatkiem do HTML, powodującym że możemy o wiele łatwiej panować nad wyglądem strony i szybko zmieniać jej wygląd, za pomocą jednego czy dwóch wpisów w plikach CSS. Warto nauczyć się także skryptów w języku JavaScript, jednak sam HTML i CSS powinny na początek wystarczyć, by móc rozpocząć tworzenie stron internetowych. Warszawa jest miastem, gdzie możemy łatwo znaleźć kurs tychże języków skryptowych, na którym szybko zrozumiemy o co w tym wszystkim chodzi. Zostaniemy także zapoznani ze zbiorem programów, które będą potrzebne by ułatwić sobie zadanie.

To, co opowiedzieliśmy powyżej, jest jednak wierzchołkiem góry lodowej. Co prawda HTML jest wysyłany do przeglądarki z serwera, ale tam strona budowana jest często za pomocą języka PHP lub Perl, czasami także skryptów CGI. Nauczenie się jednego z tych języków przypomina już prawdziwą naukę programowania, jednak jeżeli znamy już któryś z języków typu C albo C++, to na pewno pójdzie nam tutaj łatwiej. Tak czy inaczej trzeba zorganizować sobie bardzo dobry kurs. Inaczej nauka potrwa długie miesiące, a możemy także nabyć sporo złych nawyków w pisaniu stron, których trudno będzie się potem oduczyć. Gdy będziemy już dobrze umieli pisać strony, przejdziemy zapewne do zarabiania na tym pieniędzy. Aby rozpocząć, należy założyć działalność gospodarczą i zacząć przyjmować zlecenia. Będziemy pisali strony firmowe, blogowe, silniki do obsługi sklepów internetowych i tym podobnych witryn. Biznes ten ma szanse być bardzo dochodowym, a pracować będziemy głównie w domu.

Jak możemy zauważyć, wcale nie tak łatwo rozpocząć tworzenie stron internetowych. Warszawa jest jednak miejscem, gdzie bez problemu trafimy na dobrą szkołę komputerową, gdzie nauczymy się wielu przydatnych umiejętności pod tym względem. Trzeba jednak będzie zainwestować w to trochę swoich pieniędzy, czasu i wysiłku, ale jak to w biznesie – nic nie przychodzi za darmo.