Jak działają skarpety regeneracyjne?

Sport

skarpety regeneracyjne

Oferta różnych produktów dla sportowców jest bardzo bogata i obejmuje różnego rodzaju wyposażenie, odzież, suplementy diety i wiele, wiele innych. Wśród produktów dla profesjonalnych sportowców, jak też dla amatorów, furorę robią w ostatnim czasie skarpety regeneracyjne, zwane też skarpetami kompresyjnymi, które są dostępne w coraz większej liczbie sklepów sportowych. Co decyduje o ich rosnącej ostatnio popularności? Jakie korzyści obiecują producenci takich skarpet?

Wpływ skarpet na krążenie

Jedną z głównych korzyści związanymi z tym elementem odzieży, na jakie się wskazuje, jest poprawa krążenia. Uważa się, że skarpety regeneracyjne pozwalają zwolnić i ustabilizować krążenie w spoczynku, a także zwiększyć przepływ krwi podczas wysiłku, co łącznie prowadzi do lepszego odżywienia tkanek ciała, w tym tkanek mięśniowych, które intensywnie wykorzystywane podczas wysiłku. Tego rodzaju skarpety mogą być świetną propozycją dla biegaczy, którzy chcieliby osiągać nieco lepsze wyniki lub przynajmniej szybciej regenerować się po intensywnym wysiłku.

Skarpety a działanie mięśni

W kontekście sportów związanych z bieganiem istotne mogą być także doniesienia o tym, że skarpety regeneracyjne mogą oddziaływać na mięśnie łydki w taki sposób, że ucisk na mięśnie łydki powoduje lepsze rozprowadzenie substancji odżywczych, co z kolei prowadzi do możliwości wydatkowania większej ilości energii. Bieganie to bardzo energochłonne zajęcie, dlatego o ile produkt ten pozwala efektywniej wydatkować energię, o tyle jest on warty uwagi dla sportowca.

Komfort użytkowania

Niezależnie od tego, czy doniesienia o poprawie krążenia, zwiększeniu przepływu krwi czy zwiększeniu mocy mięśni uznamy za wiarygodne, skarpety regeneracyjne mają jeszcze jedną, niewątpliwą zaletą. Są przede wszystkim bardzo wygodne i zaprojektowane w taki sposób, że nic się nie osuwa bez względu na czas użytkowania – po prawidłowym założeniu takich skarpet nie trzeba ich nieustannie poprawiać. Może to być znaczący atut dla kogoś, kto, wykorzystując intensywnie mięśnie łydki, musi się zmierzyć w przypadku konwencjonalnych skarpet z problemem ich osuwania się.

Wszystko to sprawia, że skarpety regenerujące są doskonałą inwestycją dla wszystkich ceniących sobie wygodną i funkcjonalną odzież, która wpłynie pozytywnie na wyniki w sporcie, a przynajmniej nie będzie wpływać negatywnie przez niską jakość wykonania i problemy związane z użytkowaniem.

Przeczytaj także:

http://www.kpk.net.pl/2017/10/04/orteza-stawu-skokowego/