Producent skarpet na twoje życzenie

Biznes

Nie zawsze się nosiło skarpety. Wpierw były onuce czyli kwadratowe lub prostokątne kawałki tkaniny lnianej bądź bawełnianej. W Polsce zarejestrowano, iż onuce noszono aż do lat 80 – na terenach wiejskich. Obecnie ubiór bez skarpet wydaje się niemożliwy. Co innego odizolowałoby stopę od obuwia?

Cechy skarpet
Każdy producent skarpet wie, że muszą spełniać one kilka wymogów. Po pierwsze, muszą być funkcjonalne. Po drugie, wykonane z dobrego materiału. Po trzecie, wyglądać modnie. Skarpety jako element mody zaczęły zdobywać popularność niedawno. Traktuje się je jako kolorowy dodatek do ubioru. Ładnie prezentują się w duecie z spodniami do łydek oraz półbutami. Zdarza się również, szczególnie w zagranicznych sklepach, promować skarpety w kombinacji z sukienkami lub spódnicami.

Gdzie i do czego nosić skarpety?
Skarpety występują w czterech podstawowych długościach. Jako zakolanówki, podkolanówki, w wersji standardowej i stopki. To wersja klasyczna podbija rynek modowy i ubraniowy. Są sklepy, np. szwedzki koncern Happy Socks, które skupiają się na sprzedaży tylko i wyłącznie skarpetek (szwedzka firma dopiero niedawno zaczęła inwestować też w inne elementy bielizny). Pogląd, iż największą kpiną jest połączenie białych skarpetek z sandałami powoli odchodzi w niepamięć. Żaden producent skarpet nie chce splajtować, dlatego w sprzedaży pojawia się coraz więcej konkurencyjnych wzorów bielizny. Jakość rywalizuje z ceną. Ilość z jakością. Miłośnicy mody szaleją i poszukują kolejnych doznań estetycznych. Kropki, gwiazdki, kokardki, koronki, paski… Wzorów i ich kombinacji jest coraz więcej.

Skarpety są również idealnym dodatkiem na chłodne, zimowe wieczory. Grube, skarpety wełniane nie mają już fikuśnych wzorów i nie nadają się do odsłaniania na mieście. Ich zaletą jest ciepło, które dają oraz miłe uczucie w dotyku.
Nie każdy producent skarpet inwestuje w inne rodzaje. Są skarpety specjalistyczne – przeznaczone do butów górskich i narciarskich. Zawierają inne włókna techniczne, które poprawiają chociażby właściwości termiczne. Nie znajdziesz takich skarpet w klasycznym sklepie odzieżowym. Można je złapać tylko w sklepach sportowych, np. Decathlonie.