Regały wysokiego składowania – co to takiego?

Biznes

8096899965_440d7e77ba_bJak przechowywać towary, jeśli zależy nam na tym, aby wszystkie pomieściły się na hali magazynowej oraz aby nie uległy żadnym uszkodzeniom? Najlepiej byłoby wziąć pod uwagę nowoczesne regały wysokiego składowania. To rozwiązanie, które nie przypadkiem cieszy sie tak dużym zainteresowaniem w gospodarce magazynowej. Z pomocą regałów tego typu można wygodnie rozlokować towary w zasadzie każdego rodzaju, jeśli tylko przechowywane są one na paletach.
Jeśli chodzi o n owoczesne regały wysokiego składowania, to wykorzystywane są one prakctznie przez wszystkie firmy korzystające z hal magazynowych. Nie ma w tym nic dziwnego! Ostatecznie regały wysokiego składowania pozwalają na wyraźną oszczędność miejsca, ponieważ zgromadzony towar można bez przeszkód magazynować na kilku poziomach. To jeden z ważniejszych argumentów, który przemawia za inwestycją w nowoczesne regały wysokiego składowania.
Regały wysokiego składowania to bardzo wytrzymałe konstrukcje, które bazują na wytrzymałych metalowych profilach. W te chwili można zdecydować się na regały wysokiego składowania, które umożliwiają na przechowywanie towaru nie tylko o różnych gabarytach, ale także i różnych ciężarach. Ze względu na charakterystyczną budową regałów tego typu możliwe jest zawsze wygodne, bezproblemowe sprawdzenie stanu magazynowego. Z pomocą wózka widłowego można szybko dotrzeć do konkretnej partii składowanego w magazynie towaru. Nie dziwni chyba zatem, że regały tego rodzaju to standard w nowoczesnych halach magazynowych.
Nie da się zaprzeczyć, że nowoczesne regały wysokiego składowania są bardzo przydatne. Istotne jest, że producenci oferują nam różne warianty tego rodzaju regałów magazynowych. Na chwilę obecną możemy zdecydować się chociażby na nowoczesne regały przesuwne, jezdne, półkowe oraz wysięgnikowe. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnych regałów magazynowych, warto poszukać wariantu, które odpowiada aktualnym normom. W przypadku metalowych regałów są to następujące normy: DIN EN 15512, RAL-RG 614/2 oraz GS.