Kontenery biurowe – gdy potrzebujesz przenośnego biura od zaraz

Biznes

Czasem potrzebna jest wydzielona, zakryta przestrzeń, w której będziemy przechowywać jakieś materiały. Nie każdy żyje w domu jednorodzinnym i ma własną działkę, na której może wybudować szopę na narzędzia. Zdarzają się sytuacje, gdy zaplecze socjalne lub biurowe jest potrzebne od zaraz i wtedy na ratunek przychodzą kontenery biurowe.

Jakie są ich cechy?
Ważne jest, by miały uniwersalny charakter. Mogą one bowiem być biurem handlowym, piętrowym zapleczem socjalnym, pawilonem handlowym, składzikiem na narzędzia, kioskiem, pokojem do psychoterapii, stróżówką, portiernią, leśniczówką lub domkiem letniskowy nad wodą. Magia, prawda? Mogą mieć przeznaczenie mieszkalne, biurowe, socjalne, budowlane, technologiczne, sanitarne

Rozmiary i ceny kontenerów
Wymiary mogą być różne. Między 10 m a 5 m (dł/szer).
Kontenery mogą być ustawione w zestawach.
Ceny wahają się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy. Wszystko zależy od rozmiaru kontenerów.

Rodzaje kontenerów
Nie muszą one jednak zawsze przybierać takich dużych – przeznaczonych do mieszkania – wymiarów. Istnieją też typowe kontenery biurowe: mobilne, które przypominają szafkę nocną, niski regał lub komodę. Takie rodzaje są postawione na 4 kółkach, zatem można je przenieść w każde miejsce.
Inny rodzaj biurowych to te większe, które mogą być przeznaczone na tymczasowe biura. Gdy nie ma czasu na przeniesienie swojego gabinetu do budynku utulonego szczelnie ścianami, można skorzystać z czegoś takiego jak kontenery biurowe. Plusem jest to, że nadają się do ulokowania w prawie każde miejsce – byle tylko było względnie proste i nie kamieniste. Dodatkowo do quasi-pomieszczeń można dodać układy wewnętrzne (kuchnie, toalety), a także klimatyzację, sieć informatyczną. W tym wypadku biura nie będą odstawały od tych umieszczonych w prawdziwych budynkach. Kontenery biurowe mogą też być ustawiane w kondygnacjach piętrowych. Są mobilne. I podatne na zmiany. Jeśli coś się nam nie podoba, zawsze możemy wprowadzić zmianę.