Namiot czy domki? Mazury zapraszają na wakacje

Biznes

Zbliżają się wakacje. Rejonami turystycznymi, które są najbardziej oblegane w Polsce, to góry, morze i Mazury. Ostatnia pozycja skusi każdego, kto tęskni za spokojnym odpoczynku na łonie natury. Świeże krystaliczne mazurskie powietrze wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Najpopularniejszymi formami noclegów są: namioty, przyczepy kempingowe i domki. Mazury są przepełnione różnymi punktami noclegowymi. Co drugie domostwo oferuje pokoje do wynajmu.

Domek letniskowy, namiot czy przyczepa?
To zależy od tego, ile posiadasz gotówki.
Najtańszy jest namiot – wystarczy tylko uiścić symboliczną opłatę za pole namiotowe. Jest też najmniej komfortową formą odpoczynku. Pola namiotowe są zwykle zatłoczone. Jeśli podróżujesz z małym dzieckiem, lepszym pomysłem będzie przyczepa lub domek.

Przyczepy kempingowe to luksus. Są tu łóżka, szafki, siedziska, stolik, część kuchenna wyposażona w niezbędne sprzęty (w tym lodówkę i kuchenkę), mała łazienka. Możesz spać wygodnie, a twój komfort podróży nie będzie zależny od pogody. Jeśli wypożyczamy przyczepę, warto sprawdzić, czy wszystkie urządzenia działają prawidłowo.

Najbardziej komfortowym i najdroższym rozwiązaniem są domki. Mazury mogą się pochwalić największą ilością ofert noclegowych z domkami letniskowymi.

Jak wybrać domek?
Należy poszukać odpowiednich ofert w internecie. Zwrócić uwagę na takie, w których jest dużo zdjęć, dobrych referencji i opinii. Jeśli zdecydujesz się na jakiś, skontaktuj się z właścicielami parceli. Ważnymi punktami są wifi, telewizor. Czy są oddzielne toalety? Czy istnieje możliwość zakupu lokum z wyżywieniem? Czy można przyjeżdżać ze zwierzętami?
Zapytaj też o końcową cenę za domki. Mazury mają tyle ofert, że z pewnością znajdziesz jakąś, która przypadnie ci do gustu.

Pamiętaj, by nie zwlekać z wynajmem miejsc noclegowych. Najlepiej zacząć szukać jeszcze przed sezonem letnim, czyli w marcu czy kwietniu. W maju pojawia się więcej ofert i wprost proporcjonalnie chętnych. Od czerwca ciężko jest znaleźć coś taniego i opłacalnego.