Potrzebna mi szkoła tańca. Dąbrowa Górnicza daje radę

Hobby

Taniec jest dla jednych pasją i wyzwoleniem, dla drugich – nieprzyjemnym obowiązkiem. Być może przez całe życie nie zależało ci na nauce tańca, a podczas szkolnych dyskotek stałeś oparty o ścianę? Jest kilka momentów, gdy nawet ci najbardziej leniwi, biorą się w garść i zaczynają naukę tańca (towarzyskiego). A nie ma lepszego miejsca do edukacji niż szkoła tańca. Dąbrowa Górnicza może nie jest dużym miastem, ale ma choć jedno takie miejsce.

Jakie tańce są oferowane w szkołach?
Są grupy zaawansowane i początkujące. Są zajęcia dla par i solo. Można uczyć się tańców klasycznych standardowych (walc angielski, walc wiedeński, tango) lub latynoamerykańskich (salsa, cha cha, jive, bachata). Jest opcja, by spróbować swoich sił w zumbie, tańcu brzucha, hip hopie, jazz dance i sexy dance.

Jak przebiegają zajęcia?
Wymienione zasady w podobnej postaci prezentuje każda szkoła tańca. Dąbrowa Górnicza nie różni się wiele pod tym względem. Na zajęcia nie wolno się spóźniać. Ubieramy się w luźny wygodny strój i obuwie. Zabieramy ze sobą wodę i ręcznik. Zajęcia trwają od 45 min do 1,5 godziny.

Czy warto?
Oczywiście. Dzięki tańcu stajesz się bardziej świadomy swego ciała. Nabierasz pewności siebie. Poznajesz nowych, pasjonujących ludzi. Naukowcy udowadniają, iż taniec przyczynia się do aktywacji pracy mózgu. Ćwiczy pamięć i koncentrację  – dzięki zapamiętywaniu i wizualizowaniu poszczególnych sekwencji tanecznych w ruchu. Im dłużej tańczymy, tym łatwiej możemy wyobrazić sobie wyuczone kroki. Redukujemy stres i zmniejszamy napięcie nerwowe po całym dniu. Osoby, które tańczą, wyrażają poprzez dynamiczne ruchy swoje emocje. Taniec jest też czystą przyjemnością. Jako sport wpływa korzystnie na organizm. Taniec uelastycznia ciało i uczy prawidłowej postawy. Dzięki niemu wyrabiamy sobie delikatne mięśnie. Powoduje też wzrost świadomości własnego ciała.

Teraz nie masz już innego wyboru jak zobaczyć, na czym polega ta szkoła tańca. Dąbrowa Górnicza i jej usługi są na tyle przyjaznym miejscem, że z pewnością się nie rozczarujesz.