Studenci mają coraz większe problemy z zatrudnieniem

Biznes

Corocznie przeprowadzane badania bardzo jasno pokazują, że studenci mają z roku na rok coraz większe problemy ze znalezieniem godnego zatrudnienia z godziwą wypłatą. Dlaczego tak się dzieje? Składa się na to kilka aspektów. Między innymi studenci wybierają nie do końca odpowiednie kierunki. W naszym kraju jest zbyt dużo humanistów, a za mało inżynierów czy osób związanych ściśle z branżą informatyczną, która rozwija się bardzo dynamicznie. Czy to jednak oznacza, że osoby po studiach nie mogą naprawdę znaleźć żadnej sensownej pracy związanej ze zdobytymi kwalifikacjami? Na szczęście nie jest tak źle, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka.

Są bowiem na internecie serwisy z ogłoszeniami, które bardzo dobrze wywiązują się ze swojego zadania. Dlaczego warto je wybierać? Trzeba zwrócić uwagę na kilka walorów. Między innymi takie portale mają ofertę dostosowaną do różnych osób. Coś dla siebie znajdą ludzie po studiach, osoby, które skończyły tylko szkołę średnią i zdały maturę, a także Polacy, którzy w tym momencie tak naprawdę nie mają żadnych kwalifikacji. Poza tym szukanie pracy na takich serwisach z ogłoszeniami odbywa się naprawdę bardzo szybko. Dlaczego? Należy podkreślić, że tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby posortować dostępne propozycje pod wieloma kontami. Między innymi jest to lokalizacja – nawet z dokładnością do jednego kilometra. Dzięki temu wybrana praca Poznań może być wykonywana relatywnie niedaleko Waszego aktualnego miejsca zamieszkania.

Poza tym każdy może posortować dostępne ogłoszenia pod względem kategorii, branży, formy pracy itp. Osoby, które zdecydowały się na taki rodzaj poszukiwań dzięki temu szybko mogą znaleźć dla siebie nowe stanowisko.

Oczywiście, statystyki są generalnie alarmujące. Wszystko dlatego, że sporo studentów ma kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia w swoim zawodzie. Nie można jednak załamywać się tą sytuacją. Nawet jeśli obecnie nie ma nic w Waszym fachu, to możecie przeczekać ten okres i po prostu znaleźć coś innego. Przy pomocy serwisu z ogłoszeniami znajdziecie stanowisko, które będzie dla Was najlepsze w danym momencie. Dzięki temu taka praca Tychy pomoże Wam po prostu przetrwać ten najtrudniejszy okres. Warto systematycznie sprawdzać też nowe ogłoszenia, które pojawiają się na portalach tego typu. To możliwość, aby szybko zareagować, jeśli pojawi się oferta pracy – na przykład na terenie Tychów,  gdzie aktualnie mieszkacie – która jest związana z Waszym kierunkiem studiów. Wówczas będziecie mieli czas, aby odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i zdobyć konkretne stanowisko.