Czy warto zakupić wózek dziecięcy 2w1?

Hobby

Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych rodzajów wózków dziecięcych. W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się temu, który warto sobie zakupić. Naszym zdaniem wybór powinien zostać dokonany w sposób odpowiedzialny, tak by później nie było rozczarowań, gdy wózek zaczniemy już eksploatować. Tak więc zapraszamy do lektury wszystkich obecnych i przyszłych rodziców, którym nie jest obojętna kwestia wygody ich dzieci, a także funkcjonalności samego wózka, który może być przecież wykorzystywany do różnych celów.

Podstawowym zadaniem wózka dziecięcego jest ułatwienie nam wychodzenia na zewnątrz z małym dzieckiem, które jeszcze nie chodzi lub też chodzi na tyle słabo, że nie chcemy ryzykować puszczania go wolno na zewnątrz. Problemem może tu być nie tylko sam fakt, że pociecha może przewrócić się i zrobić sobie krzywdę, ale może także wbiec pod samochód, gdy tylko na chwilę odwrócimy wzrok. Jednak nie są to jedyne zalety posiadania wózka. Przede wszystkim gdy chcemy na przykład wyjść po zakupy i nie zostawiać dziecka w domu, bierzemy je ze sobą. Wózek ułatwi nam podróżowanie z dzieciakiem, dzięki temu że nie będziemy musieli nieść go na rękach. Wszystko za nas załatwią kółka. Wózki dziecięce 2w1 zapewniają ponadto wykorzystanie do więcej niż jednego celu.

Możemy na przykład zarówno z takiego wózka korzystać, by zabrać dziecko na zewnątrz, ale również wózek taki będzie dobrym wyjściem z sytuacji, jeżeli będziemy chcieli dziecko ułożyć do spania. Właśnie to są te jego dwie funkcje. Istnieją jeszcze inne typy wózków, ale o nich opowiemy przy innej okazji.

Pytanie czy warto kupić wózek 2w1, czy lepiej dwa osobne? Naszym zdaniem definitywnie lepiej jest skusić się na tą pierwszą propozycję. Mimo wyższej ceny, ostatecznie na tym oszczędzimy. Nie ma co się tutaj oszukiwać, po prostu wózka takiego nie będziemy musieli później sprzedawać, jeżeli dziecko będzie już zbyt duże, by w nim spać, ale wciąż zbyt małe, by samodzielnie chodzić na zewnątrz. Dlatego też wózki dziecięce 2w1 to dobre rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy chcemy korzystać z jednego i tego samego wózka przez kilka lat. Warto też zwrócić uwagę, że mamy na rynku całkiem pojemne wózki tego typu, dzięki czemu będziemy mogli zabrać tam dwójkę, lub nawet więcej dzieci. Rodziny wielodzietne są coraz bardziej popularne w naszym kraju, a dzięki temu na rynku pojawia się coraz szersza oferta dla młodych rodziców. Trzeba więc z niej korzystać i wybierać takie rzeczy, które rzeczywiście przysłużą się nam w przyszłym wychowaniu dziecka.

Na koniec pozostawiliśmy sobie jeszcze jedno pytanie – czy wózek lepiej jest kupić już po urodzeniu się dziecka, czy jeszcze przed? Naszym zdaniem lepiej wszystko robić zawczasu. Dzięki temu będziemy po prostu lepiej przygotowani i nie będziemy musieli później wybierać wózka w popłochu i pośpiechu, gdy dziecko będzie już narodzone i pojawi się cała masa potrzeb. Mówią, że przezorny zawsze ubezpieczony i naszym zdaniem jest w tym powiedzeniu sporo prawdy. Tak więc proponujemy zakup wózka jeszcze w czasie przygotowań przed porodem.

Najbardziej popularne: https://www.dzieciecemarzenia.pl/23-2-funkcyjne-2w1